Uygun Fiyata Nakliyat

 

Eşya taşınırken insanların aradığı ilk husus eşyaların uygun fiyata taşınmasıdır. Piyasada ne kadar nakliyat firması varsa hepsi aranıp fiyat alınır. En uygun fiyatı veren firmaya eşyalarımız teslim edilir. Bu seçim acaba ne kadar sağlıklı? Zor şartlar altında aldığımız eşyaları emin olmayan bir firmaya teslim etmek ne kadar doğru bir seçimdir? Nakliyat işini 1 kamyon ve 2 hamal olarak düşünen merdiven altı nakliyat firmaları bizi acaba ne kadar mutlu edebilir.

Nakliyat firması eşyalarınızı sigortalıyor mu? Taşıma öncesi size sigorta belgesi sunuyor mu? Yoksa sadece sözde bir garanti mi veriyor? Sözde verilen garantiler genelde eşyalarda sorun olduğu zaman basit bir kusura bakma ve pardon sözü ile geçiştiriliyor. Elinizde yazılı çizili bir belge olmadığı için firmadan herhangi bir hak talep edemiyorsunuz.

Nakliyat firması size uygun fiyat verirken taşımacılık işini asansörlü yapıyor mu? Asansörlü taşıma eşyaların hem kısa sürede taşınmasını hem de taşıma sırasında hasar görmemesini sağlar. Özellikle dar merdiven bölgesinde eşyalar taşınırken sağa sola çarpabilir. Hamalın eşyaları taşırken yanlışlıkla eşyalarınızı düşürmesi sağa sola çarpması eşyalarınızın bozulmasın sağlar. Asansörlü taşımada eşyalarınız sağa sola çarpmadan kısa sürede evinizin içine taşınır. Her firma asansör sistemini kullanmaz. Maliyeti düşürmek isteyen firmalar işi ucuz iş gücü hamal ile çözmeyi tercih eder.

Nakliyat firması size verdiği teslim tarihine uyuyor mu? Siz bütün planlarınızı size verilen takvime göre ayarlarsınız. Firma işi ağırdan alır. Araya başka işler sıkıştırır. Sizi ikinci üçüncü sıraya koyar. Böyle durumlarda eşyalarınızın taşınma takvimine uyulmaz. Sonuçta olan size olur. Ailecek mağdur olur sıkıntı çekersiniz.