Taşımacılıkta Ambalajlamanın Önemi

 

Taşınma zor bir süreçtir. Bu sürecin sağlıklı atlatılması için her şeyin ince düşünülmesi gerekir. Gelişi güzel taşınma işlerinde kişilerin genelde hep başı ağrımıştır. Evdeki hesap hiçbir zaman çarşıya uymamıştır. Eşyalar da sağlıklı bir şekilde taşınmamıştır. Bu anlamda Mersin Evren Nakliyat firması olarak size yol göstermek amacıyla bu yazı dizisini hazırladık. Her yazı dizimizde nakliyat sektörünün kanayan bir yarasına parmak basarak nakliyat konusunda sizlere yol gösterici olmayı kendimize ilke edindik.

Bu yazı dizimizde ambalajlamanın öneminden bahsedeceğiz. Ambalajlama iki açıdan kişiye katkı sağlar. Birincisi eşyaların zarar görmeden kırılmadan, çizilmeden taşınmasında ambalajlanmanın önemi büyüktür. İyi ambalajlanan eşyaların kırılma ve çizilme riski sıfıra yaklaşır. Taşıma sırasında herhangi bir kaza olmaması durumunda eşyalarınız zarar görmeden taşınır. Ambalajlamanın diğer bir katkısı ise eşyalarınızın hijyenik bir şekilde kirlenmeden temiz bir şekilde taşınmasını sağlar. Özellikle oturma gurupları taşınma sırasında oldukça kirlenir. Bugün bir oturma gurubunun temizlenmesi nerden baksanız 250- 300 liraya mal olur. İyi bir ambalajlama sizi bu masraftan kurtaracaktır.

Ambalajlamada özellikle kutuların altının bantlanması önemlidir. Özellikle ağır eşyalı kutular taşıma sırasında altı çıkarak eşyalarınızın dökülmesine neden olur. Bu dökülme sırasında eşyalarınız zarar görebilir. Kırılıp çizilip kullanılmayacak hale gelebilir.Bu anlamda taşınacak kutular alttan koli bandı ile güzelce bantlanmalıdır. Ambalajlama işini nakliyat ekibine bırakmak en sağlıklı olandır. Çünkü bu işin uzmanı nakliyat firmaları ambalajlama tekniğini bilen kişilerdir.