Sigortalı Taşımacılığın Önemi

Nakliyat sektöründe en önemli kavramlardan birisi sigortalı taşımacılıktır. Eşyaların sigortalı taşınması müşteriler için önemlidir. Taşıma sırasında oluşabilecek olası kaza durumlarında ve eşyaların hasar görmesi durumunda sigorta şirketleri devreye girerek zararın karşılanmasını sağlar. Böylece taşıma yapan da taşımayı yaptıran da olası kaza durumlarına karşı önceden önlemini almış olur.

Sigortalı taşımacılığın maliyetleri vardır. Sigorta şirketleri bu maliyetler karşılığında firmaya sigorta uygular. Birçok nakliyat firması sigortalı taşımacılık yapmak istemez. Nakliyat maliyetleri artıp kar oranı düşeceği için sigortalı taşımacılığa sıcak bakmazlar. Sigortalı taşımacılık yerine eşyalarınızın başına bir iş gelirse biz kefiliz deyip sözlü bir garanti vermeyi tercih ederler. Olası bir hasar durumunda ise suçu müşterinin üstüne atıp basit bir pardon ile olayı geçiştirmeye çalışır zararı karşılamazlar.

Mersin Evren Evden eve nakliyat firması olarak taşımacılıkta sözlerin havada kalacağını çok iyi biliriz. Sözler ile değil belgelerle konuşmayı seven firmamız müşterilere sözde sigorta değil belgeli sigortalı taşıma hizmeti verir. Taşıma öncesi tüm eşyaları sigortalayan firma olası bir hasar durumunda hakkınızı arayabilmeniz için size yazılı sigorta belgeleri verir.

Mersin Evren nakliyat firması olarak işimizi ne kadar sağlam yaparsak yapalım hayatta oluşabilecek kazaların önüne geçmenin imkansız olduğunu biliyoruz. Bu yüzden taşıma öncesi tüm eşyaları sigortalayıp taşıma işlemine öyle başlıyoruz. Müşterilerimizin eşyaları bizim eşyamızdır mantığı ile hasarsız ve temiz bir nakliyat hizmeti vermeyi hedefliyoruz.