Garantili ve Sigortalı Taşımacılık Nedir?

 

Evden eve nakliyat sektöründe garantili ve sigortalı taşımacılık önemli bir hizmettir. Bütün nakliyat sektörü garantili ve sigortalı taşımacılık hizmeti sunduğunu iddia eder. Fiyat verirken garantili ve sigortalı taşımacılık için ayrı bir ücret talep edilir. Taşınma maliyetini düşürmek isteyen kişiler garantili ve sigortalı taşımacılığa sıcak bakmazlar. Bu durum nakliyat firmalarının işine gelir. Sigortaya ekstradan para vermek yerine kar oranlarını arttırmış olur. Bazı nakliyat firmaları ise sözlü olarak evet garantili ve sigortalı taşımacılık yapıyoruz derler. Eşyalarda oluşan hasarlar için size ödeme yapmak yerine kusura bakmayın sözü ile olayı kapatmaya çalışırlar.

İşini ciddi yapan Evren evden eve nakliyat firmasında garantili ve sigortalı taşımacılık sözde değil özde yapılır. Yani ücretsiz ekspertiz ekibi evinizdeki eşyalarla ilgili analizleri yaptıktan sonra size uygun fiyatı çıkardıktan sonra anlaşma dahilinde olay yerinde hemen eşyalarınızın sigortalar. Elinizde eşya sigortası ile ilgili somut belgeler olur. Herhangi bir olumsuz durumda eşyalarınızın kırılması, çizilmesi ve kullanılamaz hale gelmesi durumunda eşyalarınızın bedeli tarafınıza ödenir böylece mağduriyet durumunuz giderilmiş olur.

Sigortalı taşımacılık önemli bir unsurdur. Dünya hayatı kazalar ve belalarla doludur. İnsanoğlu ne kadar dikkat etse de kaza geliyorum derse bunun önüne kimse geçemez. Bin bir güçlükle aldığınız eşyalarınız zarar gördüğü zaman yenisini yerine koymak bazen mümkün olmayabilir. Bu yüzden insan kendini garanti altına alması gerekir. Yolda aracın kaza yapma durumu, eşyaların asansörle taşınırken halatın kopma durumu,eşyalar taşınırken paketin elden düşüp eşyaların kırılma durumu, taşıma sırasında eşyaların çizilmesi, sağa sola çarpması gibi bir çok olay gerçekleşebilir. İşini ne kadar profesyonel yaparsa yapsın bu kazalar yaşanabilir.  Bu anlamda insan işin ucuzuna kaçıp sigortayı ihmal ederse bunun bedelini çok ağır ödeyebilir.