Ev Taşırken Şu Hususlara Dikkat Edin

İster bir şehirden başka bir şehre olsun, ister aynı şehir içinde bir ilçeden başka bir ilçeye veya bir semtten başka bir semte hatta bir mahalleden başka bir mahalleye olsun taşınmak yani evden eve nakliye işi hemen herkesin gözünde büyür. Mevcut düzeni değiştirmenin yanı sıra paketlemek, sökmek, tekrar kurmak ve yerleştirmek kolay değildir. Fakat akılda bulundurulacak bir kaç nokta sayesinde nakliye işi bir kâbus olmaktan çıkar ve kolayca üstesinden gelinebilir. Mersin Evren Nakliyat firması olarak size şutavsiyelerde bulunuyoruz.

  • Hazırladığınız kutuların ağır olmamasına dikkat edin! Hafif kutular hazırlayın
  • Ağır koliler yapmak sonradan can sıkıcı ve yorucu olacaktır. Normalden fazla eşya doldurduğunuzda hem kaldırması ve taşıması zor olacak, hem de kolilerin yırtılma ihtimali ortaya çıkacaktır. Bu da ya sizin ya nakliye elemanının ya da eşyalarınızın zarar görmesine sebep olabilir. Fazla koli olmasın diye ağır koliler yapmak mantıklı değildir. Bunun yerine iyi istifleme yapmanız daha doğru olacaktır.Bir daha kullanmayacağınız eşyaları gözden çıkartın!
  • Fazla eşyaları atın: Yeni taşındığınız evin büyüklüğünü, şeklini ve özelliklerini de düşünerek neleri almanız veya almamanız gerektiğini iyi saptamalısınız. Gereksiz eşya taşıyıp gittiğiniz yerde atmak yerine hiç yanınıza almadan ihtiyaç sahiplerine vermeniz daha doğru olacaktır.Planlamayı iyi yapın!
  • İyi plan yapın: Taşınmadan önce yapılacak her şeyi planlamak işinizi büyük ölçüde azaltacaktır. Nakliye işinin yapılacağı aracın ve ekibin ayarlanmasını, boya veya tadilat gibi işlerin zamanlamasını önceden yapmakla son anda çıkacak aksilikleri önlemiş olursunuz.