Ev Taşıma Yöntemleri

 

Ev taşıma zamanı insanın iki eli bir pabuca girer, ne yapacağını bilemez. Bu süreçte hata üstüne hata yapar ve pişmanlıklarına bir yenisini ekler. Mersin Evren Nakliyat firması olarak bu sıkıntılı süreçte neler yapmak gerektiğini sizlere detaylı olarak anlatmak istedik. Amacımız bu dönemde hata yapmanızın önüne geçmek ve sıkıntınıza bir nebze olsun çare bulmaktır.

Ev taşırken şu hususlara dikkat edilmelidir:

1- Netlik: Taşınma günü ve saatini çok iyi belirlemelisiniz. Taşınma gün ve saati belli olmadan nakliyat firması ile iletişime geçmeyin. Net olmazsanız firmadan net cevap alamazsınız. Askıda kalan konuşmalar size ileride sıkıntı yaratabilir.

2-Firma Seçimi: Nakliyat firması seçerken firmanın köklü firma olmasına, asansörlü taşıma yapmasına, ambalajlı ve sigortalı taşımacılık yapmasına, size uygun fiyat vermesine dikkat etmelisiniz. Mersin ili ve ilçelerinde yaşayan birisi iseniz firmamızı tercih edebilirsiniz. Müşteri memnuniyet ilkesine göre hizmet veren firmamız nakliyat konusunda yüzünüzü güldürecektir.

3-Her şeyi Önceden Konuşun: Nakliyat firması ile her şeyi önceden konuşun. Önceden yapılmayan konuşmalar ileride sıkıntı çıkarabilir. Ambalajlama işini kim yapacak, montaj, demontaj, kurulum, yerleştirme, taşınacak gün  ve saat, taşınma maliyeti gibi tüm konular önceden görüşülüp açıklığa kavuşturulmalıdır.

4-Söz değil belge isteyin: Sigortalı taşımacılık için garantilidir sözü yerine garanti belgesi talep edin. Söz havada kalır uçar gider elinizde belge olmazsa hakkınızı yasal yollarla arayamazsınız. Birçok firma garantili taşımacılık yaptığını söyler ama eşyaları sigortalamaz her şey sözde kalır.