Ev Taşıma Sürecini İyi Yönetmek

İyi bir firma nakliyat sürecini nasıl yönetmeli? Anlaşama sağladıktan sonra iyi bir firma hangi adımları gerçekleştirmek için istekli ve ısrarcı olmalıdır? Sağlıklı bir evden eve nakliyat gerçekleştirmek için Mersin Evren Evden eve nakliyat firması olarak size şu tavsiyelerde bulunuyoruz.

  • Eşya hakkında daha fazla bilgi: Firma eşyanızın hacmine göre nakliyat kamyonu seçiyor. Bu nedenle eşyanızın ne kadar olduğunu net olarak öğrenmeli. Ayrıca yine eşyanıza göre paketleme malzemesi ve taşıma işini gerçekleştirecek ekibi belirliyor. Firmada eşyanız hakkında yeterli bilgi yok ise nakliyat kamyonuna eşyalarınız sığmayabilir, paketleme malzemesi az gelebilir ve az işçi geldiği için taşıma daha zor ve uzun sürebilir. Bunların olmasını hiç kimse istemez öğleyse önlemimizi alıp müşterimizden bir eşya listesi oluşturmasını istemeliyiz. ,
  • Evin konumu ve taşımanın nasıl yapılacağı: Evinizdeki eşyalar paketlendikten sonra tek tek nakliyat aracına taşınmakta ve istiflenmektedir. Eğer nakliyat kamyonu bulunduğunuz eve yeterince yanaşamıyor veya evinizin bulunduğu sokağa giremiyor ise bu durun eşya taşımayı çok zorlaştıracak veya imkânsız kılacaktır. Bu durumda ya çalışan ekibin sayısı arttırılmalı veya daha ufak bir araç ile nakliyat kamyonuna aktarma yapılmalı her iki durumda fiyatı önemli ölçüde değiştirir. Bu durum taşınma günü ortaya çıkınca çok büyük krizlere neden olmaktadır. Ayrıca bazı sitelerde de nakliyat kamyonu ya site içine giremiyor yâda binaya yanaşamıyor. Bu durumu çözmek eşya listesi hazırlamaktan daha basit, artık teknoloji çağında yaşıyoruz hepimizin cebinde bir kameralı bir telefon var sokağın ve bina girişinin resimleri çekip ücretsiz uygulamalar (Whatsapp) üzerinden nakliyat firması ile paylaşmak yeterli.