Eşyalar Nasıl Paketlenir

Ev taşımak zor ve sıkıntılı bir iştir. Ev taşımanın sağlıklı yapılabilmesi için iyi bir firmanın seçilmesi ana şarttır. Firmaların eşyalarınızı paketleyip ambalajlaması önemli bir unsurdur. Birçok nakliyat firması ambalajlı ve sigortalı taşımacılık yaptığını söylese de eşya paketleme işini genelde müşterilerine yaptırmaktadır. Bu anlamda Mersin Evren Nakliyat firması olarak ev eşyası paketleme konusunda şu tavsiyelerde bulunabiliriz:

1- Eşya paketlenmesi için sağlam kutu ve koliler seçmelisiniz. Kutu ve kolilerin sağlam olmaması eşyaların taşınma sırasında hasar görmesine neden olur. Bu anlamda kolilerin altlarının iyi bantlanması lazım.

2-Beyaz eşyalar taşınma sırasında en fazla çizilen ve hasar gören eşya gurubudur. Bu eşyaların mutlaka ambalajlanması gerekir. Ambalaj işini mutlaka nakliyat firmasına yaptırmalısınız. Bu anlamda ambalajlı taşıma yapmayan firmaya eşyalarınızı teslim etmeyin.

3- Oturma gurupları taşıma sırasında en fazla kirlenen eşya gurubudur. Bu eşya gurubunun da sağlıklı bir biçimde ambalajlanması gerekir. Taşıma firmaları özel jilatinli ambalajları ile oturma guruplarının tüm noktaları kapanacak şekilde ambalajlayıp taşıma işlemi yapıyor.

4-Kırılabilecek eşyalarınız için mutlaka koli üstüne kırılabilir gibisinden not yazmalısınız. Taşıma sırasında bu eşyaların özenli taşınması gerekir. Yazacağınız not taşıma işlemi yapan kişinin daha dikkatli taşımasına neden olur.

5-Bardaklarınızı ve cam eşyalarınızı mutlaka gazete ile sarın. Taşınma sırasında sallanma ve sarsıntılarda cam eşyalarınız kırılabilir. gazete ile sarmak eşyaların sarsılma sırasında kırılmasını önler.