5 Adımda Kolay Ev Taşıma

Ev taşımak insanoğlu için hep bir sıkıntı haline gelmiştir. Taşıma sırasında yorulmak, eşyaların kırılıp dökülmesi, eşyaların toplanıp yerleştirilmesi kişiye büyük zorluklar yaşatır. Mersin Evren Nakliyat firması olarak size ev taşımanın püf noktalarını anlatacağız. Umarım yazı dizimiz işinizi kolaylaştırır ve sıkıntılarınıza bir nebze olsun çare olur.

Ev taşırken kendinize iyi bir plan hazırlamalısınız. Bu plan şu aşamalardan oluşmalıdır.
1- Eşya Listesi Hazırlama: Taşınma sırasında eşyalarınızın listesini hazırlayabilirsiniz. Taşınma sonrası eşyalarınızın kaybolmaması için ya da taşınmayan eşyam kaldı mı sorusuna cevap bulmak adına eşya listesi hazırlayabilirsiniz.
2- Taşınma Planı: Hangi gün taşınacağınız? Hangi nakliyat firması ile anlaşacağınız? Eşyalar ne zaman yola çıkacak? Eşyalar ne zaman evinize gelecek? gibi tüm sorulara cevap olabilecek güzel bir taşınma planı hazırlamalısınız. Plan dahilinde yapılan işlerde sıkıntı yaşanmaz. Her şey aksilik olmadığı sürece tıkır tıkış işler.
3- Fazla Eşyalardan Kurtulun: Kullanmayacağınız atılı eşyalarınızı taşımayın. Nakliyat firması eşyalarınızın kapladığı hacme göre ücretlendirme yapar. Ücretin kabarık olmaması adına kullanmayacağınız eşyaları atın.
4- Beyaz Eşyalarınıza İyi Davranın: Taşınma sırasında en çok hasar görebilecek eşya türü beyaz eşyalarınızdır. O yüzden taşıma esnasında kırılma çarpmalara dikkat edilmelidir. Çok iyi sarılıp paketlenmelidir. Mümkünse taşıma olarak asansörlü taşıma hizmeti veren nakliyat firmasını tercih etmelisiniz.
5- Nakliyat Firması Bulma: İşin hakkını veren profesyonel ve eğitimli bir ekibi olan sağlam bir nakliyat firması bulmalısınız. İşin ucuzuna kaçıp merdiven altı nakliyat firmalardan uzak durmalısınız.