Söz Oyunlarına Gelmeyin

 

 

Ev taşıma arifesindesiniz. Farklı bir bölgeye eşyalarınızı taşımak istiyorsunuz. Sağlam nakliyat firması bulmanın gittikçe zor hale geldiği bir dönemde Mersin Evren Nakliyat firması olarak sizi firmaların söz oyunlarına karşı uyarmak isteriz. Sizin zor ve sıkıntılı anınızda bunu fırsata çevirmek isteyen firmalara boyun eğmeyin. Nakliyat firmalarının sıklıkla başvurduğu söz oyunlarına karşı sizi uyarmak öncesinden bu söz oyunlarına karşı koymanız adına bilgi vermeyi firma olarak kendimize görev edindik. Amacımız zor ve sıkıntılı anınızda ne yapacağınızı bilmediğiniz anda imdadınıza yetişmek size fikir vermektir.

Nakliyat firmaları garantili ve sigortalı taşımacılık yaptığını söylerler. Taşıma sırasında eşyalarınız zarar görürse karşılanacağı söylenir. Eşya taşımadan önce eşyalarınızı sigortalamayan firmaya eşyalarınızı teslim etmeyin. Sözlü olarak vaat edilen sigorta ve garantinin bir hükmü yoktur. İnkar etmek 2 kelimeden ibarettir. Elinizde yazılı evrak olursa inkar edemezler. Hakkınızı arayabileceğiniz mercide vardır.

Nakliyat firmaları asansörlü taşımacılık yaptığını söylerler. İş taşıma işine girince yok binanın girişi uygun değil, asansör sistemi yolda bozuldu, asansör sistemi için ekstra ücret ödemeniz gerekir gibi söz ve söylemlerle taşımayı son dakika normal yollarla taşırlar. Sizde eşyam taşınsın da nasıl taşınırsa taşınsın dersiniz. Asansörlü taşıma sizi kandırmak işi alabilmek adına söylenmiş bir yalandır. Böyle durumda normal taşıma yapacaksanız fiyatı 200 lira indiriyorum işinize gelirse taşıyın derseniz asansör sistemini kuracaklardır.

Nakliyat firmaları ambalajlı taşımacılık yaptığını söylerler. Size eşyaları paketleyin derler. Siz bütün işi yaparsınız. Ambalaja gerek kalmamış siz yapmışsınız derler. Beyaz eşya ve mobilyalarınızı mutlaka ambalajlatın. Söz oyunları ile size verilen hizmetin kalitesini düşürmeye kalkarlar. Buna kesinlikle müsaade etmeyin.