Nakliyat Piyasasında Uygun Fiyat

 

Mersin Evren Nakliyat Firması olarak bu yazı dizimizde nakliyat maliyetleri hakkında okurlarımızı bilgilendireceğiz. Size uygun fiyat veren nakliyat firmalarına dikkat etmenizi en ucuz taşıma maliyeti çıkaran firmayı direk seçmemeniz konusunda sizleri uyarmak için yazı dizisi hazırlandı.  Bir nakliyat firmasının şu giderlerinin olduğunu düşünerek size astronomik rakam veren firmalardan uzak durmalısınız.

1- İŞCİ MALİYETİ:  Nakliyat bir ekip işidir. Bu ekiplerin başında şoför, hamal, ekspertiz ekibi, paketleme ekibi, şirket sahibi, büroda çalışan elemanlar , montaj ustası. Bunlar şirketin bünyesinde çalışan elemanlarsa maliyet yarı yarıya düşecektir. Bu elemanlar şirket elemanı değil de günübirlik çalışıyorsa maliyet oldukça artacaktır.

2- DONANIM: Kamyon, asansör sistemi gibi teknolojik donanımları bünyesinde bulunduran firmalar size uygun fiyat verebilir. Kamyonu günlük kiralayan, asansör sistemini kiralama usulü kullanan firmalar size yüksek fiyat verecektir.  Asansörsüz taşınsın derseniz maliyet düşer.

3-AMBALAJ MALZEMESİ: Ambalajlama ekibinin kullandığı ambalaj malzemelerinin gideri de maliyeti ister istemez yükseltir. Ambalajlamayı ben yaparım derseniz taşıma maliyeti düşecektir.

4-SİGORTA BEDELİ: Eşyalarınızın sigortalı taşınması demek sigorta şirketine o günlük eşyalarınızın sigortalanması için ödenen paradır. Olası bir kaza bela durumunda eşyalarınız kullanılamaz hale geldiğinde sigorta şirketi bu bedeli tarafınıza öder. Sigorta bedeli de nakliyat maliyetini yükseltir.

Saydığımız 4 madde en önemli taşınma maliyetleridir. Bunların dışında saymadığımız bir çok gider mevcuttur. Sözün kısası şu nakliyat işini benimsemiş ekip olarak çalışan ve işçilerini ve donanım malzemelerini bünyesinde bulunduran firmalar size uygun fiyat verebilir. Bütün her şeyi günü birlik sağdan soldan kiralama usulü yapan firmalarda fiyat oldukça yüksek çıkar.

Sigortalı, ambalajlı, asansörlü deyip tüm bu hizmetlerin olmadığı bir paketi de sunan nakliyat firmaları olacaktır. Pasif ve sessiz kalmanız durumunda maliyeti düşürüp sizi mağdur edeceklerdir. O yüzden böyle durumlarda sesinizi yükseltip hakkınızı aramalısınız.