Nakliyat Firmalarında Kalite Ölçütü

 

Taşımacılık sektörünün gelişmesi ile birlikte piyasada tabiri-caize zibil gibi nakliyat firması çoğaldı. Birçok Nakliyat firması ardında pişmanlıklar yaşamış müşteri kitlesi bırakarak hizmet vermeye devam ediyor. Nakliyat firması seçerken dikkat etmeniz gereken hususları Evren Nakliyat Firması olarak belirlemeye çalıştık. Yazı dizimizin pişmanlıklarınıza bir yenisini eklememek için dikkat etmeniz gereken hususların altını çizmek için hazırladık.

Nakliyat Firmalarında Kalite Ölçütleri Şunlardır:

1- Referans: Daha önce bir firmadan hizmet almış bir eşiniz dostunuz size nakliyat firmasını tavsiye edebilir. Taşımacılık hizmeti almış müşteriden daha iyi kimse kalite ölçütünü belirlemez. Bu yüzden referanslı firmaları seçmeye çalışın.

2- Hizmet çeşitliliği: Asansörlü taşımacılık, ambalajlı taşımacılık, sigortalı taşımacılık gibi 3 unsuru üzerinde bulunduran size sözle değil belge ile hizmet vaat eden firmaları seçmelisiniz. Yani sigortalı taşımacılık yapıyoruz deyip eşyalarınızı sigortalamayan garantisi biziz bir şey olursa parasını öderiz deyip sözle sizi avutanlara inanmayın. Eşyalarınız hasar gördüğü zaman hasarı size bağlayıp işi yokuşa süren firmalar bulunur. Elinizde mutlaka belge olmalıdır. Asansörlü taşımacılık deyip eşyalarınızı asansörlü taşımaya çalışırlar. Böyle durumda fiyatı düşürmeye çalışın. Yada taşımalarına izin vermeyin. Nasıl olsa bu saatten sonra biz ne dersek uymak zorunda nakliyat firması ayarlayamaz zora düşer deyip sizi hizaya çekmek isteyebilirler. Buna müsaade etmeyin.

3-İlişkilerde Samimiyet: İşi almadan önce size abi- abla deyip tatlı sözler söyleyip taşıma sırasında size tosurdanıp söylenen üslup ve mizahını değiştiren firmalardan uzak durmalısınız.  Şikayetim var gibi internet kanallarında çalışacağınız firma hakkında araştırma yapmalısınız. Daha önce hizmet alıp memnun kalmayan birisi olmuş mu bu kanallardan öğrenebilirsiniz.