Mersin’de Ev Taşımanın Zorlukları

Mersin ilinde ev taşımanın ne kadar zor bir iş olduğunun bilincinde olan nakliyat firmamız Mersin Evren Nakliyat firması olarak ev taşıma konusunda size yol göstermek bu konuda sizi aydınlatmak için böyle bir yazı dizisi hazırladık.

Mersin İlinde irili ufaklı bir çok nakliyat firması bulunur. Bu firmaların birçoğu kaçak göçek iş yapar. Merdiven altı diye tabir edilen bu firmalarla iş yapmak çoğu zaman size büyük sıkıntılar çıkarabilir. Bu firmalar verdikleri sözleri tutmazlar. Bu firmalarda karşılaşabileceğiniz sıkıntılı durumlar şunlardır:

1- Size ev taşıma için verilen tarihe uymazlar. Hallederiz mantığı ile plansız programsız çalışan bu firmaların zamanında iş teslim ettiği nadir görülür. Araya iş sıkıştırma ve sizi sallama durumları görülebilir.

2-Garantili taşıma sözü eşyalarınızın başına bir iş gelene kadardır. Eşyalarınız zarar gördüğü zaman türlü bahanelerle işi size mal etmeye çalışırlar. Ödeme yapmamak için 40 dereden su getirirler. Eşyaların kırılmasının normal bir durum olduğunu söyleyip basit bir pardon sözü ile olayı geçiştirmeye çalışırlar. Anlaşmalı bir sigorta şirketleri olmadığı için zarar gören eşyalarınızın bedelini ödemek istemezler.

3-Asansörlü taşıma derler normal taşıma ile işlem yaparlar. Efendim binanızın yapısı uygun değil, asansör sistemini taşıyan araç bozuldu yolda kaldı gibi türlü bahanelerle sizi oyalayıp dururlar. Asansörlü sistemi hiçbir zaman kullanmayan bu firmalar işi alabilmek için size asansörlü taşıma yaptıklarını söylerler.