Mersin Taşımacılık Sektörü

Mersin Türkiye’nin sayılı büyük şehirlerinden birisidir. Mersin ili birçok yönden gelişmiştir. Her yıl büyük göçler alır. Mersin ilinde gelişen en önemli sektörlerden birisi nakliyat sektörüdür. İnsanların nakliyat ihtiyacını karşılayabilmek adına birçok nakliyat firması kurulmuştur. Nakliyat firmalarının çoğalması rekabeti arttırıp fiyatları düşürse de kalite bazında nakliyat sektörü Mersin ilince can çekişmeye devam ediyor.

Her yıl Mersin ilinde binlerce insan nakliyat sektörünün mağduru olmaktadır. Mersin Evren Nakliyat firması olarak insanların mağduriyet yaşamaması adına önerilerimizi dikkate almalarını tavsiye ediyoruz. Nakliyat sektöründe yaşanan mağduriyetlerin sebepleri şunlardır:

* Nakliyatta bilinen tanıdık referansı kuvvetli firmalarla çalışmalısınız. İşini temiz yapan ve daha önce ardında mutlu müşteri kitlesi bırakmış firmaları tercih etmelisiniz. Adı nesli duyulmamış ne oldukları, ne iş yaptıkları bilinmeyen merdiven altı firmalardan uzak durmalısınız.

* Nakliyatta fiyat uygunluğu elbette önemlidir. Fakat belirleyici unsur olmamalıdır. 100 lira kar etmek uğruna milyarlık eşyalarınızı sağlam olmayan bir firmaya teslim etmek ne kadar akılcı bir yaklaşımdır. Ucuz etin yahnisi kötü olur atasözünden yola çıkarak size ucuzluk vadeden değil kaliteli ve düzgün iş vadeden firmaları tercih etmelisiniz.

* Mersin asansörlü taşımacılık sektöründe birçok firma asansörlü taşıma hizmeti verdiğini söyler ve eşyaları normal bir şekilde taşır. Bunu anlayışla karşılamayın. Tepkinizi koymalısınız. Ortada söylenmiş bir yalan ve aldatma vardır. Taşınma telaşı ile eşyam taşınsın da nasıl taşınırsa taşınsın anlayışından uzak durun. Size neyi vaat ettilerse ne konuşulduysa onu isteyin ve talep edin. Sizin hoşgörülü bu tavrınızdan dolayı firma ardında sizin gibi insan kitlesi bırakmaya devam edecektir.