Merdiven Altı Nakliyat Firmalarına Dikkat

  • Mersin Akdeniz bölgesinin önemli şehirlerinden birisidir. Turizm, tarım, hayvancılık, hizmet sektörü çok gelişmiştir. Sürekli göç alan bir şehirdir. Bu yüzden kısa sürede metropol şehir haline geldi. Bölgede bir çok sektör hızla gelişmeye başladı. Bu sektörden birisi de nakliyat sektörüdür. İnsanlar evlerini iş yerlerini çeşitli nedenlerle taşımak zorunda kalıyor. Bu nedenle şehirde yüzlerce nakliyat firması bulmanız mümkündür. Firma sayısının artması rekabet açısından iyi gibi görünse de verilen hizmet kalitesi düşünce mağdur insan sayısı artıyor.

 

Mersin sigortalı taşımacılık hizmeti veren Mersin Evren evden eve nakliyat firması merdiven altı firmalara karşı tüm insanlara şu uyarılarda bulunmayı kendisine vazife edindi:

* Merdiven altı firmalar size çok düşük ücret teklifinde bulunabilirler. İtibar etmeyin. Eşyanızın zarar görmeden taşınmasını size garanti etmezler. 100 lirs kar edeyim derken 3 bin liralık eşyanızdan olabilirsiniz.

* Size gün ve saat aralığı verirler. Bu takvime uyan firma bulamazsınız. Sizi sallayıp dururlar. Ha deyince nakliyat firması bulmak zor olduğu için mağdur olur mecbur beklemek zorunda kalırsınız. Araya iş alırlar, sizinle birlikte bir ikinci evi de taşımak isterler. Çalışanlar kadrolu olmadığı için o gün eşyanızı taşıyacak ekibi oluşturmakta zorlanırlar.

* Az iş çok laf politikası ile iş yaparlar. Asansörlü sistem ild taşınacak denir o gün ne hikmetse asansörlü sistem bozulur. Sigortalı taşıma hizmeti denir ortada sigorta yoktur, Eşyanız zarar gördüğünde paketleme hatası yapmışsınız diyerek fatura size kesilir. Fiyat konusunda konuşulan fiyatın üstünde para talep edilir. Çıkan tüm aksiliklerin bedeli size ödetilir. Ne kadar yanlış bir seçim yaptığınızı o zaman anlamış olursunuz.