Ev Taşımadan Önce Yapılması Gerekenler

Mersin Evren evden eve nakliyat firması olarak ev taşıma sürecinde yaşanan sıkıntıların bilincinde bir firma olarak müşterilerimize yol göstermek adına böyle bir yazı dizisi hazırlama gereği duyduk. Yazı dizimizi dikkatlice okumalısınız.

Ev Taşımadan Önce Yapılması Gerekenler Şunlardır:

1- Ev taşıma tarihinizi netleştirin. Netlik size firma seçerken pazarlık yapma şansı verir. Net olmadığınızda firma da size karşı net olamaz. Bu yüzden şu gün taşıma gerçekleşecek diye günü ve saati belirleyin.

2-Sağlam firmalara yönelin: Firma seçerken uygun fiyatın yanında kaliteli ve köklü firma seçmeye bakın. Merdiven altı diye tabir edilen hizmet ve kaliteden yoksun firmalara itibar etmeyin. Çevrenizdeki insanların referansları ile firmalara yönelin. Tavsiye üzerine firma seçimlerinde genelde memnuniyet yüzdesi yüksek olmaktadır.

3-İşinizi sağlama alın: Sigortalı ambalajlı ve garantili taşımacılık yaptığını sözlü beyan eden firmalara itibar etmeyin. Söz yerine elinizde belgeniz olmalıdır. Taşıma öncesi eşyalarınızın sigortasını yapan firmaları tercih etmelisiniz.

4-Her şeyi önceden konuşun: Anlaşmazlıklar ve sorunlar genellikle taşıma öncesinde konuşulmayan netliğe kavuşmayan noktalardan kaynaklanmaktadır. Taşıma öncesi tüm detayları en ince ayrıntısına kadar konuşmalısınız. Taşıma günü saati, taşıma ücreti, kurulum montaj paketleme sigortalama gibi işler en ince ayrıntısına kadar görüşülmelidir. her şey netliğe kavuşmalıdır.