Ev Taşımada Dikkat Edilecek 4 Önemli Husus

 

Dünyanın en zor işi nedir diye sıralama yapsalar ilk sıralarda ev taşıma işi gelir. Ev taşıma yapılacağı gün insan zihnen ve bedenen oldukça yorulur. Hayatta en büyük pişmanlıkları da bu dönemde yaşarız. Ani kararlar verip yanlış yollara sapabilir bize büyük çile yaşatacak firmalara yönelebiliriz. Mersin Evren Nakliyat olarak ev taşıma işini size aşama aşama anlatacağız. Amacımız yazı dizimizin faydalı olması bir nebze olsun pişmanlıklarınıza bir yenisini eklemenizin önüne geçmektir.

Ev Taşırken Şu Hususlara Dikkat Edilmelidir

1- Tarihlerin Netleşmesi: Taşınma tarihiniz net olmalıdır. Pazartesi ya da salı günü taşınacağız diye nakliyat firmalarına söylemeniz durumunda net olmadığınız için firma bakarız denir. Bu süre içinde firma bu 2 güne nakliyat siparişi alırsa ne olmadığınız için sizi yarı yolda bırakabilir.

2-İyi Nakliyat Firması Belirleme: Ambalajlı, sigortalı, asansörlü taşımacılık yapan size uygun fiyat veren deneyimli nakliyat firmalarına yönelmelisiniz.Tavsiye usulü nakliyat firmalarını tercih edebilirsiniz.

3-Ambalajlama: Nakliyat firması ambalajlama yapacağını söyler ve o gün geldiğinde ambalajlama yapmak istemeyebilir. Ambalajlama işi ile taşıma işini aynı gün yapan firmaları tercih etmeyin. Taşınma günü ambalajlama konusunda sorunlar çıkabilir. Her şey önceden konuşulmalıdır.

4-Sözle değil belge ile iş yapın: Sigortalıdır kırılan çizilen eşyanız ödenir diyen firma ile değil sizinle eşyanızı sigortalayan ve size belge sunan firmalarla çalışın. Söz ağızdan çıkar ve uçar gider. Eşyanızın başına bir iş geldiği zaman karşı firma direk olayı size bağlayıp işin içinden çıkabilir. Bu yüzden elinizde yazılı bir belge olursa hakkınızı yasal yoldan arayabilirsiniz. Yoksa zarar gören eşyanızın üstüne bir bardak su içmek düşer payınıza