Ambalajlama Teknikleri

 

Ev taşımanın zorluklarını çok iyi bilen nakliyat firmamız Mersin Evren Nakliyat siz değerli okuyucularına ev taşımada ambalajlama teknikleri hakkında bilgi vermeyi kendimize görev edindik. Yazı dizimizin tüm nakliyat camiasına faydası olması tek temennimizdir.

Eşyaların temizliği ve zarar görmemesi için nakliyatta ambalajlama çok önemlidir. İyi ambalajlama eşyaların temiz ve sağlam bir şekilde taşınmasını sağlar.  Ambalajlama yaparken şu hususlara dikkat etmelisiniz.

1- Oturma Gurupları:  Oturma gurupları Mersin Evren Nakliyat firması bünyesinde yer alan uzman ambalajlama ekibi tarafından tüm noktaları kapanacak şekilde sert kaplama malzemeleri ile ambalajlanır. Ambalajlama kirlenmelere ve olası taşıma hatalarında zarar görmeleri minimum düzeye indirir.

2- Eşya Kolileri:Eşya kolilerinin alt ve üstü koli bandı ile iyi sarılmalıdır.  Taşınma sırasında kolilerin altı çıkabilir ve eşyalarınız kırılabilir. Eşyaların ağzı iyi kapatılmalıdır. Taşıma sırasında eşyalarınızın ağzı açılabilir, eşyalarınız kirlenip zarar görebilir.

3- Beyaz Eşyalar: Beyaz eşyalarınız halatlı kaplama araçları ile tüm noktaları kapanacak şekilde ambalajlanır. Böylece beyaz eşyalarınız hem hijyen kalır hem de olası çizilmelere karşı önlenmiş olur.

4- Koli Üstüne Not Alma: Ambalajlanan koli üstüne not almak önemlidir. Özellikle kırılabilir eşyalarınız için dikkat kırılabilir yazmanız önemlidir. Taşıyanlar koliyi taşırken daha dikkatli taşır. Ayrıca koli üstüne hangi odaya ait olduğunu yazarsanız taşıma sırasında eşyanız  o odaya taşınır. Bu durum sizin de işinizi kolaylaştıracaktır.